Najlepszy mecz sezonu rozegrali dziś zawodnicy Piotrówki I w rozgrywkach U-13.

Podopieczni trenerów: Krzysztofa GregorczykaKrzysztofa Czapli od pierwszej minuty zagrali bardzo konsekwentny basket po obu stronach parkietu. Choć przyjezdni z Warszawy dobrze weszli w drugą kwartę wychodząc na 8-punktowe prowadzenie, my dalej ,,robiliśmy swoje” kończąc pierwszą połowę wynikiem 35-34.

To co najlepsze nadeszło w 3 odsłonie, w której zaliczyliśmy 10 oczek z rzędu dzięki przechwytom i szybkiej kontrze. Kwarta wygrana 23-9, to również solidny defense, ponieważ goście w każdej innej części meczu rzucali 17 punktów.

Czwarta kwarta, w której nie musieliśmy grać tzw. pasarellą, to już pewne prowadzenie gry przez naszych rozgrywających i ustalenie wyniku na 79:60.
W ataku brylował Błażej Czapla (21 pkt.), Jakub Domański (16 pkt.), Szymon Szymański (14 pkt.)Kacper Bińkowski (14 pkt.). Zobaczyliśmy też solidną obronę, w której brylował Szymon SzymańskiMaciek Ziewiecki notując ważne przechwyty. Każdy z chłopców dołożył dziś swoją cegiełkę do tego sukcesu i to nas niezmiernie cieszy.

Piotrówka I Radom – UKS GIM 92 Ursynów 79 – 60 (15-17, 20-17, 23-9, 21-17)

Punkty: Czapla 21, Domański 16, Szymański 14, Bińkowski 14, Ziewiecki 6, Szczypiński 4, Iżmański 2, Marzec 2, Kiełbiowski 0, Rybiński 0, Rabiniak 0