Już 18 maja do Radomia na największy turniej koszykówki dziecięcej przyjadą drużyny z całej Europy.

6. Edycji Radom Basket Cup, turnieju pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Radomia, Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty weźmie udział czołówka europejskich drużyn klubowych oraz drużyn z Polski z roczników 2004, 2005, 2006.

Oprócz możliwości sprawdzenia przygotowania i przeglądu zawodników na wczesnym etapie szkolenia koszykarskiego to też doskonała promocja dla naszego Miasta. Radom, jako jedno z nielicznych miast, posiadający drużyny koszykarskie na każdym szczeblu rozgrywek jest idealnym miejscem do przeprowadzenia tego typu turnieju. A jest to nie lada wyzwanie zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym.

Na 9 salach w mieście (m.in. „Ekonomik”, PSP 3, „Budowlanka” czy MOSiR) w przeciągu 3 dni rozegrane zostaną ćwierćfinały, półfinały oraz finały każdej kategorii wiekowej, w sumie blisko 200 meczów! Swój udział zapowiedziało blisko 40 ekip z całej Polski, w tym nasi, radomscy koszykarze, a także z Litwy, Czech, Słowacji czy Białorusi czyli niemal 1000 zawodników, którzy podczas uroczystego otwarcia turnieju przemaszerują ulicami naszego miasta.

Inicjatorem turnieju, który wspiera PZKosz jest MKS Piotrówka Radom.

 

Harmonogram Turnieju:

Czwartek (18.05) – uroczyste otwarcie turnieju

Piątek (19.05) – mecze grupowe

Sobota (20.05) – mecze grupowe, ćwierćfinałowe i półfinaowe

Niedziela (21.05) – mecze o miejsca na podium, Finały uroczyste zakończenie turnieju

Jest do doskonała okazja, aby zobaczyć w akcji drużyny ze ścisłej czołówki krajowej i zagranicznej w danej kategorii wiekowej. Dla wszystkich kibiców wstęp wolny!

Szczegółowy harmonogram rozgrywek dostępny jest na oficjalnej stronie turnieju www.radombasketcup.pl.